This is an old website! The current one is here: gdakon.org

FAQ


Q: Mam problem i nie wiem gdzie mam się zgłosić.
A: Przed konwentem - zapytaj się nas na Telegramie lub wyślij wiadomość. W trakcie konwentu - udaj się do ConOps w celu rozwiązania problemu.


Q: Żeby wjechać do Polski potrzebuję paru dokumentów - gdzie mogę je uzyskać?
A: U organizatora - prosimy wypełnić formularz na stronie help.gdakon.org!

Q: Czy mogę przyjechać z psem lub z innym zwierzęciem?
A: Tak, jednak prosimy o kontakt z organizatorami w celu ustalenia szczegółów.


Q: Czy mogę zostać na Gdakonie jeden dzień dłużej/krócej? A kilka?
A: Oczywiście, stosowną opcję należy zaznaczyć w profilu. W przypadku dłuższych pobytów może jednak zdarzyć się sytuacja, że trzeba będzie zmienić tymczasowo pokój.


Q: Czy obiady są w cenie?
A: Nie, w cenie jest tylko bufet śniadaniowy. W samym hotelu jak i w okolicy są restauracje, w których będzie można kupić obiad.


Q: Nie dostaję żadnych maili :(
A: Sprawdź folder Spam, i czy na pewno wpisany został prawidłowy adres e-mail.


Q: Nie mogę się zalogować, a na pewno wpisuje dobrze hasło!
A: Konta blokują się po 5 nieudanych próbach zalogowania. Zresetuj je, lub też skontaktuj się z organizatorem.

 

Q: W skrócie, jak mogę się zarejestrować?
A: Rejestracja otwiera się w sobotę o 20:00 (8 PM) CEST (GMT 2) - od tego momentu możesz założyć konto na naszej stronie. Proszę, weź pod uwagę, że system może pracować dość wolno w pierwszych minutach, jako że mnóstwo ludzi próbuje zrobić to samo w tym samym czasie. Prosimy o nie otwieranie naszej strony w kilku zakładkach lub przeglądarkach, gdyż może to wyłącznie utrudnić rejestrację a nawet spowodować błąd twojej rejestracji! Po założeniu konta, poczekaj aż aktywujemy je w systemie. Będzie to przebiegać w ściśle określonym porządku wspomnianym tutaj: https://2022.gdakon.org/News/30 oraz na naszym kanale telegramowym @Gdakonek

Q: Czy musze się zarejestrować w sobotę? Czy może w niedzielę?
A: Możesz się zarejestrowac kiedy chcesz. Jeśli twój znajomy/znajoma zajęli już pokój, nie musisz spieszyć się z zakładaniem konta, jako że ostatecznie aktywujemy je wszystkie i wtedy będziesz mógł dołączyć do wybranego pokoju.

Q: Jak mogę dostać miejsce w hotelu?
A: Kiedy aktywujemy twoje konto, możesz się zalogować i wtedy w profilu pojawią się widoczne zakładki takie jak Pokoje lub Lista uczesników. Żeby móc wybrać pokój wystarczy opłacić akredytację - 300 PLN. Możesz to zrobić za pomocą portalu tpay lub Blikiem. Kiedy akredytacja zostanie zatwierdzona - możesz wybrać pokój.

Q: Czy musze opłacić od razu cały pokój czy tylko za miejsce w pokoju?
A: Tylko za miejsce w pokoju.

Q: Ile mam czasu na opłacenie hotelu?
A: Od momentu zajęcia miejsca w pokoju na naszej stronie, na opłacenie hotelu masz 2 tygodnie. Więcej o ważnych datach znajdziesz w zakładce Ważne Daty :)

Q: Dlaczego nie mogę zapłacić używając PayPala?
A: Bardzo nam przykro, ale z przyczyn technicznych dotyczących PayPala, musieliśmy zrezygnować z niego jako formy płatności na rok 2022. Więcej informacji o tym znajdziesz przeglądając nasz telegramowy kanał @Gdakonek

Q: Jak mogę zablokować pokój przed przypadkowymi osobami?
A: Na wybrany pokój można założyć hasło jeśli posiadasz wykupioną opcję Sponsorską. W momencie zatwierdzenia przez organizatorów wpłaty sponsorskiej, w twoim profilu odblokuje się opcja założenia hasla na pokój.

Q: Jak długo mogę trzymać pokój zajęty hasłem dla moich znajomych, aby mogli do mnie dołączyć?
A: Przez 2 tydonie. Po dwóch tygodniach wszystkie hasła zostaną zdjęte z pokoi.

Q: Jakie pokoje są dostępne w nowym hotelu?
A: W większości są to pokoje 2-osobowe z dwoma pojedynczymi łóżkami lub jednym łóżkiem małżeńskim.

Q: Czy jest sposób, aby dowiedzieć się gdzie będzie mój pokój? Czy będzie blisko schodów/windy?
A: Niestety nie, jako że w tej chwili posiadamy jedynie listę pokoi na piętrze.

Q: Czy po zarejestrowaniu się mogę dokupić opcję sponsorską w późniejszym terminie?
A: Oczywiście! Po opłaceniu podstawowej akredytacji, w twoim profilu pojawi się opcja dokupienia opcji sponsorskiej lub supersponsorskiej. Dziękujemy za wsparcie! :3

Q: Gdzie mogę znaleźć najnowsze informacje, aby być na bierząco?
A: Staramy się aktualizować informacje na stronie na bierząco, ale jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, zajrzyj na nasz kanał informacyjny na telegramie: @Gdakonek

Q: Chciałbym przyjechać wcześniej i/lub zostać dłużej po Gdakonie. Jak mogę wybrać i zapłacić za dni przed i po?
A: W tym roku nie posiadamy na stronie opcji wybrania dodatkowych dni Gdakonu. Wszystkie rezerwacje dodatkowych dni oraz opłacanie hotelu należy kierować bezpośrednio do hotelu Novotel. Jeśli chcesz przyjechać wcześniej lub wyjechać później, proszę skontaktuj się z hotelem przez adres e-mail h3375-re2@accor.com i zaznacz, że bierzesz udział w wydarzeniu Gdakon 2022. Możesz także dodać numer pokoju, który wybrałeś na stronie, zwiekszysz tym szanse na brak roszad w pokojach! Jeśli życzysz sobie zapłacić za hotel kartą kredytową, poproś o formularz w e-mailu. Dodatkowo, jeśli złożysz prośbę o rezerwację do hotelu drogą mailową, dwa dni przed i dwa dni po Gdakonie będą w cenie konwentowej. Jednak jeśli łatwiej będzie ci zarezerwować dodatkowy nocleg przez booking.com - możesz to zrobić. Miej jednak na uwadze, że rezerwując pobyt przez booking.com ceny mogą różnić się od konwentowych.